Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

14 Jarmark Św. Bartłomieja pełen atrakcji

Przez dwa dni na starówce odbywał się 14. Jarmark Św. Bartłomieja. Kolejny raz obfitował w wiele atrakcji. Interesy ubijali mali i więksi kupcy, a także ich klienci.

Kolejny jarmark przyciągnął tłumy koninian i turystów. Na straganach było dosłownie wszystko – od tomików poezji, przez obrazy i starocie, po pyszne wędliny z Podlasia i Litwy.

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali: prezydent Konina Piotr Korytkowski, jego zastępca Witold Nowak oraz pomysłodawca imprezy Mateusz Cieślak.

Znakomicie spisała się „ekspedycja” toruńskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która na pl. Wolności wjechała – jakżeby inaczej – Mostem Toruńskim. Był teatrzyk, robienie pierników, „grasowali” rycerz i żołnierz pruski. Na scenie występowali też artyści z „My Voice” i FAMY.

Na jarmarkowej estradzie wystąpił chór Jutrzenka Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także solistki z Akademii Wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury. Bardzo spodobał się pokaz konińskiego Centrum Capoeira.

Odbyła się też gra miejska, a przewodnicy z chęcią oprowadzali po starówce. Znów było radośnie, smacznie i… jarmarcznie.

Nad Wartą działało także miasteczko food-trucków. Lokalni przewodnicy oprowadzali chętnych po starówce.