Muzyczne przestrzenie

Muzyczne Przestrzenie dwa Stradivariusy! Wielkie święto muzyki kameralnej w Koninie.

Przed nami wielkie święto muzyki kameralnej w Koninie! W ramach 9. festiwalu Muzyczne Przestrzenie w dniach 29 września i 6 października 2019 r. dwukrotnie, w różnych programach, usłyszymy Janusza Wawrowskiego. W tym roku publiczność będzie miała okazję wysłuchać duetu skrzypcowych gwiazd i Stradivariusów, bowiem gościem specjalnym Festiwalu będzie Linus Roth. Wstęp na koncerty jest wolny.

Festiwal otworzy w wyjątkowe wydarzenie – Janusz Wawrowski, dyrektor artystyczny festiwalu, zaprosił do Konina wirtuoza skrzypiec rodem z Monachium – Linusa Rotha. 29 września, o godz. 19.30, w konińskiej Farze Panowie wystąpią razem w repertuarze Mieczysława Wajnberga.

W niedzielę, 29 września, o godz. 19.30, w Kościele Św. Bartłomieja w Koninie zabrzmi niezwykły duet – dwóch wirtuozów na dwóch Stradivariusach. Linus Roth i Janusz Wawrowski mają wiele wspólnego. Wirtuozi skrzypiec, soliści, pasjonaci odszukiwania zagubionych dzieł zapomnianych kompozytorów, popularyzatorzy muzyki polskiej na świecie, pedagodzy.

Oprócz duetu skrzypcowego, Janusz Wawrowski wystąpi również w pierwszym koncercie zespołu Wawrowski Trio – wraz z córką Julią (altówka) i synem Tadeuszem (wiolonczela). Na scenie Kościoła Farnego pojawi się również krakowski Amelior Quartet z gościnnym udziałem flecistki Karoliny Ogrodowskiej.

W kolejną niedzielę, 6 października czeka na konińskich słuchaczy prawdziwa gratka. W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Ducha zabrzmią znane i lubiane “Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego, tym razem w wersji na instrumenty z epoki z towarzyszeniem {oh!} Orkiestry Historycznej. Partię solową wykona Janusz Wawrowski na Stradivariusie “Polonia”. Będzie to pierwszy koncert mistrza na strunach jelitowych i oryginalnym, barokowym smyczku! Zapraszamy!

Program festiwalu w Koninie:

niedziela, 29.09.2019, godz. 19.30

Kościół św. Bartłomieja w Koninie (Fara

Janusz Wawrowski i Linus Roth

Wawrowski Trio

Amelior Quartet i Karolina Ogrodowska

W programie dzieła m.in. M. Wajnberga, F Schuberta, L. van Beethovena i A. Beach

niedziela, 6.10.2019, godz. 19.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Ducha w Koninie

Janusz Wawrowski (skrzypce), {oh!} Orkiestra Historyczna

W programie utwory A. Vivaldiego, J.S.Bacha, F. Geminianiego

Festiwal Muzyczne Przestrzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Konina, przy wsparciu Miasta Konina.

Współorganizatorami festiwalu są: Parafia Ewangelicko – Augsburska Świętego Ducha w Koninie, Parafia św. Bartłomieja w Koninie oraz Agencja Muzyczna SONORA.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, zapraszamy!

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support