Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Co kryje Magiczny ogród w Willa Weneda na Starówce?

Takiej wystawy plenerowej w naszym mieście chyba jeszcze nie było. Do „Magicznego ogrodu” w Willi Weneda we wtorkowy wieczór – 25 sierpnia zaprosiła miłośników sztuki Ewa Gaj, która ma w niej swoją pracownię i sprawuje opiekę nad domem konińskiej pisarki Janiny Perathoner.

Choć willowy ogród pełnił funkcję plenerowej galerii już kilka razy, to teraz przemienił się w coś trudnego do opisania. Stanęły w nim bowiem prace Marcina Urzędowskiego, który rzeźbi… recyklingiem. Pandemiczna kwarantanna zmusiła go do zmiany podejścia w twórczych poszukiwaniach. Zaowocowało to tym, że artysta skoncentrował swoją uwagę na tym, co ludzie wyrzucają. I właśnie z takich odrzutów, rzec można śmieci dla większości z nas, powstały przestrzenne rzeźby, które powalają swoim urokiem i wdziękiem.

Wystawie towarzyszy pokaz zdjęć Madame Miko, na których artystka prezentuje dorobek rzeźbiarski Marcina Urzędowskiego.

Wtorkowy wernisaż, przy zasłoniętym na czarno domu pisarki, stanowił inaugurację 3-dniowego spotkania ze sztuką „Recyklingowy ogród magiczny”. W środę będzie miejski performance i koncert na bębny, a w czwartek tworzenie recyklingowych rzeźb i finisaż.

Z tej propozycji naprawdę warto skorzystać.