Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Dni Konina na Błoniach

21 – 23 czerwca – DNI KONINA 2019

Dni Konina 2019. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

Koncerty gwiazd, zawody jeździeckie, miasteczko westernowe, wioska indiańska, kino plenerowe i zabawa dla całych rodzin – takie będą Dni Konina 2019! Prezydenta Miasta Konina zaprasza na błonia od 21 do 23 czerwca.

Piękne konie. Wspaniali jeźdźcy.

Święto miasta rozpocznie się już w piątek. Rano wystartują trzydniowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody KONIN KRAMP CUP. Zobaczymy około stu zawodników . Jeźdźcy rywalizować będą w Zawodach Regionalnych i Mistrzostwach Wielkopolski. To będzie tez okazja do podziwiania na parkurze fantastycznych koni. Ranga zawodów z roku na rok jest coraz wyższa, podobnie jak pula nagród ufundowana przez firmę KRAMP, Prezydenta Miasta Konina i licznych sponsorów. Zawody odbędą się już po raz czternasty.

Film w plenerze

W piątek wieczorem na błoniach stanie też kino plenerowe. Koninianie i goście będą mogli wspólnie obejrzeć komedię romantyczną o miłosnych zawirowaniach w życiu pewnej bardzo zabawnej Angielki. Początek seansu o 22.00.

Koncerty. Indianie. Kowboje

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem koncertów gwiazd, świetnej zabawy i wielu atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców Konina i gości. W sobotę dzieci będą mogły szaleć w indiańskiej wiosce, nie zabraknie też pokazów tanecznych. Wieczorem zapraszamy na koncert niezwykle energetycznej wokalistki Patrycji Markowskiej. Z kolei zespół Sound’n’Grace wprowadzi klimaty reagge, soul, R&B and funky. Imprezę zakończy zabawa z DJ-em. W niedzielę przeniesiemy się na Dziki Zachód. Na błoniach stanie miasteczko westernowe, a w nim prawdziwi kowboje. Nie zabraknie też muzyki w tym klimacie. Wystąpi zespół Country Zenit.

Pump It Up

Gwiazdą ostatniego dnia konińskiego świętowania będzie Danzel, który na pewno wykona swój największy przebój ,,Pump It Up”. Koncert w Koninie będzie jednym z kilkunastu organizowanych w całej Polsce z okazji 15-lecia pracy artysty.

Badanie wzroku za darmo

Podczas Dni Konina będzie też można sprawdzić swój wzrok. Bezpłatne badania komputerowe przeprowadzi Fundacja im. dr Erazma Pietrygi.  Akcja odbędzie się w niedzielę od 15.00 – 17.00. Na stoisku dostępna będzie książka – cegiełka „Dotyk Azji i Afryki”.

Na wszystkich mieszkańców i gości podczas Dni Konina czekać będzie nowoczesne wesołe miasteczko oraz gastronomia.

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, firma KRAMP.