Dni Konina na Błoniach

21 – 23 czerwca – DNI KONINA 2019

Dni Konina 2019. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

Koncerty gwiazd, zawody jeździeckie, miasteczko westernowe, wioska indiańska, kino plenerowe i zabawa dla całych rodzin – takie będą Dni Konina 2019! Prezydenta Miasta Konina zaprasza na błonia od 21 do 23 czerwca.

Piękne konie. Wspaniali jeźdźcy.

Święto miasta rozpocznie się już w piątek. Rano wystartują trzydniowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody KONIN KRAMP CUP. Zobaczymy około stu zawodników . Jeźdźcy rywalizować będą w Zawodach Regionalnych i Mistrzostwach Wielkopolski. To będzie tez okazja do podziwiania na parkurze fantastycznych koni. Ranga zawodów z roku na rok jest coraz wyższa, podobnie jak pula nagród ufundowana przez firmę KRAMP, Prezydenta Miasta Konina i licznych sponsorów. Zawody odbędą się już po raz czternasty.

Film w plenerze

W piątek wieczorem na błoniach stanie też kino plenerowe. Koninianie i goście będą mogli wspólnie obejrzeć komedię romantyczną o miłosnych zawirowaniach w życiu pewnej bardzo zabawnej Angielki. Początek seansu o 22.00.

Koncerty. Indianie. Kowboje

Sobota i niedziela upłyną pod znakiem koncertów gwiazd, świetnej zabawy i wielu atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców Konina i gości. W sobotę dzieci będą mogły szaleć w indiańskiej wiosce, nie zabraknie też pokazów tanecznych. Wieczorem zapraszamy na koncert niezwykle energetycznej wokalistki Patrycji Markowskiej. Z kolei zespół Sound’n’Grace wprowadzi klimaty reagge, soul, R&B and funky. Imprezę zakończy zabawa z DJ-em. W niedzielę przeniesiemy się na Dziki Zachód. Na błoniach stanie miasteczko westernowe, a w nim prawdziwi kowboje. Nie zabraknie też muzyki w tym klimacie. Wystąpi zespół Country Zenit.

Pump It Up

Gwiazdą ostatniego dnia konińskiego świętowania będzie Danzel, który na pewno wykona swój największy przebój ,,Pump It Up”. Koncert w Koninie będzie jednym z kilkunastu organizowanych w całej Polsce z okazji 15-lecia pracy artysty.

Badanie wzroku za darmo

Podczas Dni Konina będzie też można sprawdzić swój wzrok. Bezpłatne badania komputerowe przeprowadzi Fundacja im. dr Erazma Pietrygi.  Akcja odbędzie się w niedzielę od 15.00 – 17.00. Na stoisku dostępna będzie książka – cegiełka „Dotyk Azji i Afryki”.

Na wszystkich mieszkańców i gości podczas Dni Konina czekać będzie nowoczesne wesołe miasteczko oraz gastronomia.

Organizatorami Dni Konina są: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, firma KRAMP.

 

 

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support