Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Dobre filmy znów zagoszczą na Bulwarze Nadwarciańskim. Trzy sierpniowe wieczory to trzy znakomite tytuły: „Najlepszy”, „Przełęcz ocalonych”, „Whitney”. Projekcje odbędą się o godz. 21.30 w pobliżu CKU w soboty:

3 sierpnia 2019     godz. 21.30     „NAJLEPSZY”

10 sierpnia 2019   godz. 21.30     „PRZEŁĘCZ OCALONYCH”

17 sierpnia 2019   godz.21.30      „WHITNEY”

Pierwszym filmem będzie „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.  Tą polską produkcję obejrzymy 3 sierpnia. Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana. Mężczyzna wygrał walkę z nałogiem i został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych.

Tydzień później, 10 sierpnia wyświetlony zostanie film pt. „Przełęcz Ocalonych”. To historia oparta na życiu Desmonda T. Dossa, lekarza polowego odznaczonego Medalem Honoru. Akcja toczy się u schyłku drugiej wojny światowej, Amerykanie walczą z Japończykami o każdy kawałek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa. Wśród personelu jest Desmond T. Doss, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Jest traktowany z nieufnością i oskarżany o tchórzostwo. Wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono.

Ostatnim filmem, 17 sierpnia, będzie „Whitney”. To smutna, a momentami nawet przerażająca biografia słynnej wokalistki Whitney Houston, gwiazdy światowego show-biznesu XX wieku. W filmie wykorzystano wiele dokumentów z prywatnej kolekcji rodziny piosenkarki. To opowieść o drodze na szczyt, ogromnej sławie i pieniądzach, a jednocześnie paśmie niepowodzeń w życiu prywatnym.

Organizatorzy: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury.

Wstęp wolny.