Dobre Filmy na Bulwarze Nadwarciańskim

Dobre filmy znów zagoszczą na Bulwarze Nadwarciańskim. Trzy sierpniowe wieczory to trzy znakomite tytuły: „Najlepszy”, „Przełęcz ocalonych”, „Whitney”. Projekcje odbędą się o godz. 21.30 w pobliżu CKU w soboty:

3 sierpnia 2019     godz. 21.30     „NAJLEPSZY”

10 sierpnia 2019   godz. 21.30     „PRZEŁĘCZ OCALONYCH”

17 sierpnia 2019   godz.21.30      „WHITNEY”

Pierwszym filmem będzie „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.  Tą polską produkcję obejrzymy 3 sierpnia. Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana. Mężczyzna wygrał walkę z nałogiem i został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych.

Tydzień później, 10 sierpnia wyświetlony zostanie film pt. „Przełęcz Ocalonych”. To historia oparta na życiu Desmonda T. Dossa, lekarza polowego odznaczonego Medalem Honoru. Akcja toczy się u schyłku drugiej wojny światowej, Amerykanie walczą z Japończykami o każdy kawałek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa. Wśród personelu jest Desmond T. Doss, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Jest traktowany z nieufnością i oskarżany o tchórzostwo. Wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono.

Ostatnim filmem, 17 sierpnia, będzie „Whitney”. To smutna, a momentami nawet przerażająca biografia słynnej wokalistki Whitney Houston, gwiazdy światowego show-biznesu XX wieku. W filmie wykorzystano wiele dokumentów z prywatnej kolekcji rodziny piosenkarki. To opowieść o drodze na szczyt, ogromnej sławie i pieniądzach, a jednocześnie paśmie niepowodzeń w życiu prywatnym.

Organizatorzy: Miasto Konin, Koniński Dom Kultury.

Wstęp wolny. 

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support