Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Dobre filmy znów zagoszczą na Bulwarze Nadwarciańskim

Sierpień to czas Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim. Już po raz siódmy Miasto Konin i Koniński Dom Kultury zapraszają do kina w plenerze. Na projekcje w amfiteatrze przy CKU na Bulwarze Nadwarciańskim wstęp jest bezpłatny.

Widzowie będą mogli zobaczyć trzy filmy:

1 sierpnia godz. 21.30

„Fantastyczna kobieta” to chilijski dramat z 2017 roku w reżyserii Sebastiána Lelio.

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega) która jest transseksualistką. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Film został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na 67. MFF w Berlinie oraz Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

8 sierpnia godz. 21.30

„Kafarnaum” – libańsko-francusko-amerykański dramat filmowy z 2018 roku w reżyserii Nadine Labaki.

Film opowiada historię dwunastoletniego Zaina, który żyje w skrajnej biedzie w slumsach współczesnego Bejrutu. W akcie desperacji chłopiec wytacza proces swoim rodzicom za to, że go spłodzili i tym samym skazali na życie w nieludzkich warunkach. Inspiracją dla Kafarnaum były losy dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie, które Labaki widywała w Libanie.

Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury na 71. MFF w Cannes oraz nominację do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

15 sierpnia godz. 21.30

„Pozycja obowiązkowa” – amerykańska komedia w reżyserii Billa Holdermana,

Diane (Diane Keaton), Sharon (Candice Bergen), Vivian (Jane Fonda) i Carol (Mary Steenburgen) to kobiety około sześćdziesiątki. Raz w miesiącu spotykają się, żeby podyskutować o książkach. Na jedno ze spotkań klubu czytelniczego wybierają skandalizującą powieść „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Panie zafascynowane erotycznymi przygodami Anastasii i Christiana postanawiają wzbogacić swoje życie intymne.