Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

FOTOSPACER – 1. KFF FOCUS NAD WARTĄ

Zapraszamy na nocny FOTOSPACER, który odbędzie się w piątek 28 maja 2021 r. w Koninie, w ramach 1. edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ.

start: 21.00, Plac Wolności w Koninie (starówka)

Późnym wieczorem, w starej części Konina, pod czujnym okiem warszawskich specjalistów z fotospacery.pl – Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza rozpoczniemy fotograficzne, nocne łowy.

Do udziału w spacerze zapraszamy zarówno zawodowców, jak i amatorów, pasjonatów pięknej sztuki utrwalania chwili, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania.

Tematem FOTOSPACERU będzie ciekawa, pełna niezwykłych i tajemniczych miejsc trasa, przygotowana przez Damiana Kruczkowskiego, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, w porozumieniu z Tomaszem Kulasem i Arkadiuszem Uriaszem.

Liczba miejsc jest ograniczona – w FOTOSPACERZE maksymalnie może wziąć udział 48 osób. Warunkiem uczestnictwa jest zakupienie do 27 maja do g. 24.00, biletu w cenie 15 zł, poprzez stronę internetową www.ckis.konin.pl lub w kasie kina Oskard oraz wstępne zaakceptowanie regulaminu.

Wszystkich szczęśliwych posiadaczy biletu, zapraszamy 29 maja o g. 20.45 na Plac Wolności w starej części Konina, gdzie po dopełnieniu formalności uczestnictwa ruszymy o g. 21.00 w ekscytującą trasę.

Detal, gra świateł, zabawa kontrastem, fotografia uliczna z innej perspektywy to wszystko z czym uczestnicy będą mogli się zmierzyć w swoich działaniach fotograficznych.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a współorganizatorem – Miasto Konin.

Zapraszamy!

Głównym tematem Fotospaceru będzie „Nocna fotografia miejska” realizowana w najpiękniejszych, najbardziej fotogenicznych, historycznych miejscach Konina. Uczestnicy zmierzą się także  z innymi oryginalnymi zadaniami fotograficznymi: nocną fotografią portretową, fotografią grawitacyjną oraz ruchem na fotografii.

Potrzebny sprzęt

Niezbędny jest oczywiście aparat, ale przyda się także dość lekki, solidny statyw fotograficzny. Warto wziąć ze sobą lampę błyskową (ale nie jest to konieczne) oraz zwykłą latarkę ręczną lub czołową. Do tego wygodne obuwie i ubranie „na cebulkę” (w nocy może być dużo chłodniej), najchętniej takie, które zniesie nawet ewentualne kładzenie się na ziemi. Przydatna będzie również odrobina jedzenia i picia dla podtrzymania energii podczas całego fotospaceru.

Prowadzący

Arkadiusz Uriasz

Pasjonat fotografii i zawodowy fotograf, rejestrujący na co dzień uroczystości i wydarzenia związane z Muzeum Wojska Polskiego. Niemal od początku związany z grupą FotoSpacery.pl – ekipą pasjonatów organizującą oryginalne wydarzenia, łączące fotograficzne „safari” w miejscach nieoczywistych czy niedostępnych ze szkoleniami technik obrazowania, warsztatami, testami sprzętu foto-video oraz spotkaniami towarzyskimi.

Tomasz Kulas

Fotograf, który odkrył, że oprócz samego fotografowania ogromną satysfakcję sprawia mu także fotografowanie przeżywane wspólnie. Organizuje i prowadzi wiele szkoleń, wydarzeń i warsztatów fotograficznych. Założyciel grupy Fotospacery.pl, dziennikarz fotograficzny i technologiczny z ponad 20-letnim doświadczeniem, a także były trener centralny firmy Sony na Polskę w zakresie urządzeń foto-wideo.