Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Jarmark św. Bartłomieja na Starówce

Przez dwa dni – sobotę i niedzielę (22 i 23 sierpnia) Plac Wolności przypominał swym wyglądem ten sprzed dziesięcioleci. Kramy, kramiki, mali i duzi kupcy oraz sprzedawcy, a także spory tłum wybrednych jak zawsze klientów. Nieźle się trzeba było nagłówkować, by sprzedać oferowane towary.

Nas najbardziej zaskakiwały widoki najmłodszych – kilku, kilkunastoletnich – handlowców, którzy przy wsparciu najbliższych odważnie walczyli o zyski. Wśród nich wypatrzyliśmy… Księżniczkę Młodego Businessu.

Na uwagę zasługuje też fakt, że konińscy handlowcy przy placu i uliczkach do niego dochodzących również otworzyli swoje sklepy.

W niedzielę furorę robiła degustacja wielkopolskiej kiełbasy – białej, parzonej. Ekipa z Poznania przybyła na jarmark dzięki staraniom Marka Skoraszewskiego, starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie.

Tegorocznej edycji Jarmarku, który wymyślił Mateusz Cieślak, a uroczyście otworzył w sobotnie popołudnie prezydent Konina Piotr Korytkowski, w towarzystwie swojego zastępcy Witolda Nowaka, towarzyszyło sporo dobrej muzyki w wykonaniu zarówno dorosłych, jak i zupełnie młodych artystów.