Koncert świąteczny w Ratuszu

Tradycyjny koncert Bożonarodzeniowy w ramach projektu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” był drugim, na którym nie było publiczności. W niedzielny wieczór (20 grudnia br.) pojawił się tylko w rzeczywistości wirtualnej. Transmisję internetową zrealizował Tristan Tomczak z portalu LM.pl, a poprowadził Andrzej Majewski prezes KTM.

W koncercie wystąpili znakomici soliści, kameraliści, muzycy orkiestrowi. Na co dzień wszyscy są profesorami Akademii Muzycznej w Poznaniu, tworząc „kwintet Poznański”: Jarosław Nadrzycki – skrzypce, koninianka Ewa Guzowska – altówka, Tomasz Lisiecki – wiolonczela, Szymon Guzowski – kontrabas i Joanna Marcinkowska – fortepian.

Tego wieczoru muzycy wystąpili także w mniejszych składach, prezentując znakomicie swój kunszt. W programie znalazły się kompozycje Jean Baptiste Barièrre, Ewy Fabiańsiej-Jelińskiej i Franciszka Schuberta. Daniem głównym był „Pstrąg”, a na deser kolęda. Koncert poprowadził prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego – Andrzej Majewski.

 

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support