Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Koncert świąteczny w Ratuszu

Tradycyjny koncert Bożonarodzeniowy w ramach projektu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” był drugim, na którym nie było publiczności. W niedzielny wieczór (20 grudnia br.) pojawił się tylko w rzeczywistości wirtualnej. Transmisję internetową zrealizował Tristan Tomczak z portalu LM.pl, a poprowadził Andrzej Majewski prezes KTM.

W koncercie wystąpili znakomici soliści, kameraliści, muzycy orkiestrowi. Na co dzień wszyscy są profesorami Akademii Muzycznej w Poznaniu, tworząc „kwintet Poznański”: Jarosław Nadrzycki – skrzypce, koninianka Ewa Guzowska – altówka, Tomasz Lisiecki – wiolonczela, Szymon Guzowski – kontrabas i Joanna Marcinkowska – fortepian.

Tego wieczoru muzycy wystąpili także w mniejszych składach, prezentując znakomicie swój kunszt. W programie znalazły się kompozycje Jean Baptiste Barièrre, Ewy Fabiańsiej-Jelińskiej i Franciszka Schuberta. Daniem głównym był „Pstrąg”, a na deser kolęda. Koncert poprowadził prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego – Andrzej Majewski.