Konsultacje dotyczące obszarów rewitalizacji w mieście Konin

Szanowni Państwo!

Konin przygotowuje się do zmian. W najbliższych latach dzięki wsparciu funduszy unijnych nasze miasto czeka proces rewitalizacji. Nie będą to tylko remonty kamienic i ulic, ale kompleksowe działania na rzecz polepszenia jakości życia, a także stworzenia dobrych warunków dla działalności gospodarczej i twórczej. Chciałbym poprosić Państwa o aktywne włączenie się w przygotowanie i przeprowadzanie tych istotnych przemian w naszym mieście. Zapraszam do wypełnienia ankiety.

Spośród 250 miast startujących w konkursie „Modelowa rewitalizacja miast” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju wybrano ostatecznie jedynie 20, które otrzymają dofinansowanie na właściwe przygotowanie programu rewitalizacji oraz pierwsze pilotażowe działania w tym zakresie. Konin jest wśród nich i ma dziś niepowtarzalną szansę na zainicjowanie niezbędnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w mieście odpowiadających na aktualne problemy i potrzeby mieszkańców.

Działania rozpoczęto od sporządzenia „Diagnozy społeczno-gospodarczej miasta Konina na potrzeby wyznaczenia obszarów zdegradowanych w mieście”. Na jej podstawie wstępnie wyłoniono Starówkę jako obszar rewitalizacji. Poniżej w tabeli przedstawiono znormalizowane wartości wskaźników cząstkowych w osiedlach (pełna treść dokumentu znajduje się TUTAJ).

Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki

LINK DO ANKIETY

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support