Królewski orszak na Starówce

6 stycznia 2020 roku ulicami Starówki przeszedł – już po raz ósmy – Orszak Trzech Króli. Poprzedziła go msza św. z udziałem księży z Parafii św. Marii Magdaleny i św. Ducha.

Homilię wygłosił przewodniczący celebrze ks. prał. dr Tomasz Michalski – proboszcz Parafii św. Bartłomieja, a uczestniczyło w niej wielu wiernych z koronami na głowach. Po Eucharystii ulice starówki zapełnili królowie i królowe, wśród których nie zabrakło prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego oraz jego zastępców. Była też Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE pod dyrekcją Roberta Żurańskiego.

Orszak po raz pierwszy zatrzymał się przed ratuszem, z balkonu którego pozdrawiali uczestników Herod i jego małżonka. Następnie orszak przemaszerował, w rytm poloneza, na Most Toruński, gdzie odbyła się tradycyjna walka diabłów z aniołami. Anieli wygrali i tym razem. Tłumy koninian przeszły pod „anielską bramą” usytuowaną na ul. 3 Maja i udali się wprost do stajenki. Tu trzej królowie oddali pokłon Maleńkiemu i złożyli dary. A na koniec podzielono się chlebem.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support