Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Królewski orszak na Starówce

6 stycznia 2020 roku ulicami Starówki przeszedł – już po raz ósmy – Orszak Trzech Króli. Poprzedziła go msza św. z udziałem księży z Parafii św. Marii Magdaleny i św. Ducha.

Homilię wygłosił przewodniczący celebrze ks. prał. dr Tomasz Michalski – proboszcz Parafii św. Bartłomieja, a uczestniczyło w niej wielu wiernych z koronami na głowach. Po Eucharystii ulice starówki zapełnili królowie i królowe, wśród których nie zabrakło prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego oraz jego zastępców. Była też Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE pod dyrekcją Roberta Żurańskiego.

Orszak po raz pierwszy zatrzymał się przed ratuszem, z balkonu którego pozdrawiali uczestników Herod i jego małżonka. Następnie orszak przemaszerował, w rytm poloneza, na Most Toruński, gdzie odbyła się tradycyjna walka diabłów z aniołami. Anieli wygrali i tym razem. Tłumy koninian przeszły pod „anielską bramą” usytuowaną na ul. 3 Maja i udali się wprost do stajenki. Tu trzej królowie oddali pokłon Maleńkiemu i złożyli dary. A na koniec podzielono się chlebem.