Masa Rowerzystów na Starówce

Cykliści z Konina i Powiatu Konińskiego wzięli udział Konińskiej Masie Rowerzystów. Rajd organizowany był w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Trasa przebiegała ulicami starej części Konina, rozpoczęła się na Placu Wolności, a zakończyła w Parku im. Fryderyka Chopina. Na mecie w parku Chopina zaproszono uczestników na piknik oraz do parkowej gry związanej tematycznie z  samorządem. Stacje w grze parkowej przygotowały spółki i instytucje miasta: MZGOK, PWiK, MPEC, PGKiM, Straż Miejska, KMP oraz WORD.

Przepiękna pogoda, muzyczna scena, pyszna grochówka – to wszystko czekało na uczestników rajdu i pikniku. Uczestnicy rajdu otrzymali też karnety na dmuchańce oraz na całodzienny wstęp do sali zabaw Wartownia. Rajd poprowadzili wspólnie policjanci z KMP oraz „milicjanci”, w rolę których wcielili się organizatorzy: Urszula Maciaszek (Stowarzyszenie Młodzi – Aktywni) oraz pracownicy z WORD.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support