MBP – Konin jako Colorado Kapuścińskiego

Miasto Konin i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają na promocję albumu (wydanego przez wydawnictwo Setidava MBP w Koninie) Konin jak Colorado. Zapomniana podróż Ryszarda Kapuścińskiego, do którego tekst napisała Izabela Bobrowska.

Fotografie znajdujące się w albumie wykonane zostały przez Ryszarda Kapuścińskiego w 1959 r. w Koninie. Stanowią one jedyny zachowany, spójny fotoreportaż autora z tamtego okresu.

Bohaterami są najczęściej przypadkowi ludzie, dzieci, ulice wznoszonego miasta, fragmenty kamienic na Starówce, „most żelazny” na zalewie Warty, Trasa Warszawska i ul. Wojska Polskiego, która przed wojną stanowiła granicę administracyjną Konina (dawn. Przedmieście Słupeckie).

Na spotkanie z Izabelą Bobrowską MBP zaprasza 1 grudnia o godz. 16.00 do Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie przy ul. Obrońców Westerplatte 2.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support