Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Muzyka w ratuszu w sieci

Pierwszy raz w 25-letniej historii spotkań z cyklu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” sobotni koncert (28 listopada 2020r.) odbył się bez publiczności.

Melomani mogli jednak obejrzeć i wysłuchać koncertu za pośrednictwem Internetu, na portalu LM.pl, facebooku Konina oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Z okazji 130. rocznicy urodzin Witolda Friemanna na organach Państwowej Szkoły Muzycznej zagrał jej absolwent, światowej sławy kompozytor i instrumentalista, koninianin Dariusz Przybylski.

Nagranie koncertu odbyło się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej Ii II st. Im. Ignacego J. Paderewskiego. Tradycyjnie gospodarzem spotkania był Andrzej Majewski, pomysłodawca cyklu i prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego. O Witoldzie Friemannie mówiła – jak zawsze bardzo interesująco – największa znawczyni jego życia i twórczości na świecie – koninianka Alicja Wardęcka-Gościńska.

Wszystko wskazuje także na to, że kolejny koncert „Muzyki w ratuszu…” odbędzie się w podobny sposób. Ogromne słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom sobotniego koncertu.