Muzyka w ratuszu w sieci

Pierwszy raz w 25-letniej historii spotkań z cyklu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” sobotni koncert (28 listopada 2020r.) odbył się bez publiczności.

Melomani mogli jednak obejrzeć i wysłuchać koncertu za pośrednictwem Internetu, na portalu LM.pl, facebooku Konina oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Z okazji 130. rocznicy urodzin Witolda Friemanna na organach Państwowej Szkoły Muzycznej zagrał jej absolwent, światowej sławy kompozytor i instrumentalista, koninianin Dariusz Przybylski.

Nagranie koncertu odbyło się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej Ii II st. Im. Ignacego J. Paderewskiego. Tradycyjnie gospodarzem spotkania był Andrzej Majewski, pomysłodawca cyklu i prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego. O Witoldzie Friemannie mówiła – jak zawsze bardzo interesująco – największa znawczyni jego życia i twórczości na świecie – koninianka Alicja Wardęcka-Gościńska.

Wszystko wskazuje także na to, że kolejny koncert „Muzyki w ratuszu…” odbędzie się w podobny sposób. Ogromne słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom sobotniego koncertu.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support