Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Niech zlecą się Zośki – 19 maja

Wszystkie Zosie, Zośki, Zosieńki i Zofie zapraszamy na zlot, który odbędzie się podczas imprezy „Urodziny Zofii Urbanowskiej”, 19 maja na konińskim bulwarze.

Urodziny Zofii Urbanowskiej to impreza nie tylko dla pań o imieniu Zofia. Może przyjść każdy. Będą atrakcje dla dzieci takie jak Festiwal Baniek, Bitwa na rymy, występy przedszkolaków, rękodzielnicy. Fundacja Podaj Dalej przygotuje spektakl na motywach opowiadania „Janosik” Zofii Urbanowskiej, Zespół Pieśni i Tańca KONIN zaprezentuje tańce i pieśni góralskie, a do tańca zagrają Kapela z Kopyta i Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Na wszystkich czekał będzie urodzinowy tort. A zespół Agharta zaśpiewa specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę o Zofii Urbanowskiej. Warto przypomnieć, że grupa nagrywa też singiel z tym utworem, będzie można go zdobyć właśnie podczas imprezy urodzinowej.

W dworku, czyli obecnym Urzędzie Stanu Cywilnego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć filmową bajkę „Gucio Zaczarowany” i obejrzeć wystawę poświęconą Zofii Urbanowskiej.

Urodziny Zofii Urbanowskiej: 19 maja 2019 godz. 14.30, Bulwar Nadwarciański.

Na zdjęciu projekt przypinki „Zlot Zosiek”.