Pierwsze warsztaty dla mieszkańców podwórek za nami

Jednym z zadań w ramach projektu pn. „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem” jest zagospodarowanie wraz z mieszkańcami podwórek znajdujących się na obszarze rewitalizacji “Starówka”. Zadanie pn. „Podwórko – nasza wspólna przestrzeń” realizowane jest wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Spółdzielni Socjalnych.

W ramach powyższego zadania odbyły się pierwsze warsztaty dla mieszkańców podwórek objętych tym projektem.

Mamy pierwsze efekty warsztatów! To na nich powstała lista potrzeb i oczekiwań mieszkańców podwórek objętych projektem, związanych z ich funkcjonowaniem w podwórkowej przestrzeni. Spotkanie odbyło się 5 listopada 2018 roku.

Na kolejnych spotkaniach warsztatowych mieszkańcy poznali uregulowania prawne, zapisy miejskich dokumentów o charakterze strategicznym, planistycznym i programowym.

Natomiast na najbliższych warsztatach projektowania będą opracowywane koncepcje zmian podwórek wspólnie z mieszkańcami wraz z uczniami technikum architektury krajobrazu przy Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie. Zgodnie z harmonogramem projekty finalne powstaną do końca 2018 r., a wykonanie ich planowane jest na przyszły rok.

    

    

  

 

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support