Podsumowanie spotkania dotyczącego integracji wielopokoleniowej, edukacji i kultury w procesie rewitalizacji

Dnia 26 października 2017 r. w Sali Ratuszowej odbyło się piąte spotkanie informacyjne z mieszkańcami i pozostałymi grupami interesariuszy na obszarze rewitalizacji „Starówka”. W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 r. zaplanowano cykl 7 spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele szkół i instytucji kultury.

Głównym tematem spotkania była rola kultury i edukacji w procesie rewitalizacji. Uczestnicy dyskutowali o czynnikach, które mogą wpłynąć na ożywienie obszaru rewitalizacji „Starówka” oraz o  barierach w prowadzeniu działań kulturalnych na ww. obszarze.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania, o których będziemy informować już wkrótce.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support