Podsumowanie spotkania dotyczącego świadomości historycznej koninian jako czynnika integrującego w ramach procesu rewitalizacji

Dnia 15 listopada 2017 r.,w Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Koninie o godz. 16.00 odbyło się szóste spotkanie informacyjne z mieszkańcami i pozostałymi grupami interesariuszy na obszarze rewitalizacji „Starówka”.

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 r. zaplanowano cykl 7 spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

W spotkaniu wzięli udział  przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji kultury, nauczyciele oraz mieszkańcy.

Głównym tematem spotkania była kwestia tożsamości lokalnej w ramach procesu rewitalizacji. Uczestnicy dyskutowali o roli świadomości historycznej oraz wskazywali, w jaki sposób może się przyczynić do integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji „Starówka”.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 29 listopada 2017 r. i będzie dotyczyło sfery gospodarczej.

Czytacz treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support