Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Restart Lab na obszarze rewitalizacji

Jesteście zainteresowani majsterkowaniem lub chcecie spróbować swoich sił w „starciu” z maszyną do szycia, drukarką 3D, lutownicą czy frezarką?

Zapraszamy do siedziby Restart Lab – pierwszego fablabu w Koninie, czyli miejsca dla osób zainteresowanych majsterkowaniem i wynalazkami. Miejsce to powstało dzięki współpracy Miasta Konin z lokalnymi aktywistami z Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości. Miasto udostępniło budynek, który kiedyś zajmował Zespół Szkół Technicznych, a aktywiści  zorganizowali w nim przestrzeń otwartą dla pomysłowych młodych ludzi.

Fablab to przestrzeń kreatywnego myślenia adresowana do osób, które potrzebują narzędzi czy wsparcia w tworzeniu własnych projektów związanych z pracą, nauką czy po prostu hobby.  Restart Lab rozgościł się na parterze budynku przy ul. Dąbrowskiego 3. Działają tam dwie pracownie: techniczna, w której są m.in. drukarka 3D i frezarka oraz krawiecka z nowoczesnymi maszynami do szycia. Wcześniej tego typu miejsce w naszym mieście nie istniało.

Restart Lab póki co nie ma stałych godzin otwarcia. Jego organizatorzy podkreślają, że codziennie przez wiele godzin są na miejscu. Zachęcają też do kontaktów przez FB.