Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Szamański wieczór w Villa Weneda

Tworzenie „kijów deszczowych”, spotkanie z autorkami książki „Dotknąć Absolutu”, wystawa fotograficzna, „drzewo życia”, ozdoby z runami i wspólne śpiewy – tak działo się w sobotni wieczór (31 lipca) w Willi Weneda, w czasie „Szamańskiego spotkania”.

Ewa Gaj, opiekująca się Willą Weneda, w której przez lata mieszkała konińska pisarka Janina Perathoner, od dawna współpracuje z artystami z całej Polski. Tym razem zaprosiła na spotkanie z dwiema interesującymi twórczyniami: Madame Miko – fotografką i pisarką oraz Ezo Oneir – także pisarką i fotografką.

Zanim obie autorki zaprezentowały swoją najnowszą książkę „Dotknąć Absolutu” i opowiedziały o jej tworzeniu, każdy z przybyłych na spotkanie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu instrumentu etnicznego, tzw. kija deszczowego. Był także domowego wypieku pyszny chleb, a z jednego z drzew ogrodu sięgnąć po „przepowiednie” lub ozdoby z runami. Wśród zieleni zawisły także zdjęcia obu artystek, które także przeczytały fragmenty książki.

Spotkanie zakończył happening, w którym z towarzyszeniem własnoręcznie wykonanych instrumentów i przypadkowych „umuzycznionych” przedmiotów śpiewano.

To był magiczny wieczór, pełen dobrych emocji i wrażeń.