Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej w synagodze

20 czerwca 2021 w konińskiej synagodze już po raz 10. Młodzieżowy Dom Kultury zaprosił wokalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Literackiej.

Wystartowało 18 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych. Oceniało ich jury w składzie: Mirosław Czyżykiewicz – pieśniarz, poeta, kompozytor, od ponad trzydziestu lat tworzący i śpiewający piosenkę literacką oraz konińscy instruktorzy muzyki i sztuki wokalnej – Sylwia Dziardziel i Krystian Weber.

W kategorii wiekowej 14-16 lat pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Górecka ze Studia „My Voice” w Starym Mieście. Drugie – Anastazjia Adaszak (również Studio „My Voice”), a trzecie – Aleksandra Łoś ze SP w Mąkolnie. Wyróżnienia zdobyli – Gustaw Konat i Iga Nowicka z MDK w Koninie.

W kategorii 17-19 lat najlepsza okazała się Klaudia Hejman z Zespołu Szkół Budownictwa Kształcenia Zawodowego w Koninie. Drugą nagrodę zdobyła Oliwia Stanisławska ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej „FAMA” w Koninie, a trzecią – Iga Brzezińska (także konińska „FAMY”). Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Celmer i Kinga Żelichowska.

Laureatki wystąpiły w koncercie galowym, którego gwiazdą był Mirosław Czyżykiewicz. Artysta oprócz utworów z własnymi tekstami zaprezentował także piosenki Edwarda Stachury i Włodzimierza Wysockiego.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, honorowy patronat sprawował prezydent Konina, a fundatorem nagród był Młodzieżowy Dom Kultury