Logo rewital Konin
 logo Konina
Logo rewital Konin
 logo Konina

Za nami druga nocna edycja 24. Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa

W sobotę 25 czerwca, na starcie biegu na placu Wolności w Koninie stanęło 335 zawodników, którzy wystartowali w dziesięciokilometrowym biegu i pięciokilometrowej trasie marszu z kijkami.

Na scenie ustawionej nieopodal startu, uczestników powitali Prezydenta Miasta Konina – Piotra Korytkowskiego, Witold Nowak – zastępca prezydenta, Ewa Kulczyńska – dyrektor MOSiR Konin oraz goście specjalni: Paweł Czapiewski – olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy, aktualny rekordzista Polski na 800 m, który wystartował wraz z uczestnikami Biegu oraz Tomasz Szymkowiak – olimpijczyk, medalista drużynowych mistrzostw Europy, dziesięciokrotny mistrz Polski.

Pierwszy na mecie z czasem 32:43 pojawił się reprezentant Achillesa Leszno Dmytro Didowodiuk. Na mecie jako pierwsza z pań, przybiegła Adriana Kalbarczyk z Ducli Academy Warszawa z czasem 38:53. W marszu z kijkami wygrał aktualny wicemistrz świata – Tomasz Marczak (Nordic Team Częstochowa – 29:32), najlepszą z kobiet była Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno – 32:58). Najszybsi koninianie na dystansie 10 km to zawodnicy Tritona Konina: Paulina Jamrosz-Grudzińska – 46:22 oraz Józef Pawłowski – 36:23. Natomiast najszybsi mieszkańcy Konina w Marszu z kijkami to zawodnicy Partyzantów Konin: Aneta Lewandowska – 36:32 oraz Dariusz Przyczyna – 34:00.

Zachęcamy do odwiedzenia i zobaczenia całej galerii zdjęć z wydarzenia (kliknij tutaj)

Trasa biegu wiodła ulicami starej części Konina: ul. 3 Maja do Ronda Św. Ducha, ul. Gen. J. Dąbrowskiego, ul. T. Kościuszki do Parku Chopina, ul. Nadrzeczna, most Unii Europejskiej, Rondo Miast Partnerskich, ul. Poznańska, Trasa Warszawska, ul. Kolska do Ronda Św. Ducha, ul. 3 Maja do mety na Placu Wolności.

Trasa marszu z kijkami: Most Toruński, ul. Wojska Polskiego, Trasa Warszawska, ul. Kolska do Ronda Św. Ducha, ul. J. Dąbrowskiego, ul. M. Kopernika, ul. Szarych Szeregów, ul. 3 Maja (koło Konińskiego Słupa Drogowego /Kościoła Św. Bartłomieja), ul. 3 Maja do mety na Placu Wolności.

Wyniki:

Bieg:

Kobiety:

  1. Adriana Kalbarczyk (Ducla Academy Warszawa) – 38:53
  2. Olesia Didovodiuk (Achilles Leszno) – 41:03
  3. Michalina Walczak-Pecyna (Budzisław) – 41:45

K 18-29: Estera Wolska-Spławska (Triton Konin) – 47:42

K 30-39: Patrycja Jóźwiak (Słupca) – 42:08

K 40-49: Edyta Marciniak (PKB KMP Kalisz) – 44:56

K 50-59: Małgorzata Nowacka (No Name Team) – 46:41

K 60-99: Irena Szumińska (Triton Konin) – 1:01:06

Mężczyźni:

  1. Dmytro Didowodiuk (Achilles Leszno) – 32:43
  2. Adrian Przybyła (Iława) – 32:59
  3. Yuriy Blahodir (Winnica) – 32:43

M 18-29: Krystian Zając (Krzymów) – 37:11

M 30-39: uczestnik anonimowy (Kopeć Team) – 33:58

M 40-49: Przemysław Filipiak (Szymkowiak Team) – 37:32

M 50-59: Jerzy Urbańczyk (KB Maraton Turek) – 38:03

M 60-99: Edmund Pilarski (KB Aktywni Konin)

Koninianka: Paulina Jamrosz-Grudzińska (Triton Konin) – 46:22

Koninianin: Józef Pawłowski (Triton Konin) – 36:23

Marsz z kijkami:

Kobiety:

  1. Kamila Kolberg (Kijkowe Trzemeszno) – 32:58
  2. Agnieszka Krawętek (Luki TEAM Polska) – 33:28
  3. Agnieszka Kędziorska (Kijkowe Trzemeszno) – 35:24

Mężczyźni:

  1. Tomasz Marczak (Nordic Team Częstochowa) – 29:32
  2. Marcin Kurzawiński (Węglew KB Maraton) – 33:04
  3. Michał Osiński (Forever Young Łódź) – 33:47

Koninianka: Aneta Lewandowska (Partyzanci Konin) – 36:32

Koninianin: Dariusz Przyczyna (Partyzanci Konin) – 34:00

Wszystkie wyniki zawodników dostępne pod linkiem:

https://www.athlinks.com/event/369349/results/Event/1020080/Results